Jaką wybrać zagęszczarkę? część 2

Jaką wybrać zagęszczarkę? część 2

Z ostatniego artykułu dowiedzieliśmy się, jak działają zagęszczarki i jak dokonać właściwego wyboru.

Z tego artykułu dowiesz się jak ważne są drobne rzeczy w zagęszczarkach do gruntu. Zapraszam do lektury ostatniej części "Jaką wybrać zagęszczarkę?"

Szczegóły są najważniejsze

Oprócz rozważenia zastosowań i rodzajów zagęszczanego materiału, należy wziąć pod uwagę specyficzne cechy zagęszczarki płytowej, które mogą pomóc w zapewnieniu, że wybrany model zwiększy wydajność, łatwość obsługi i produktywność.

Zagęszczarki płytowe z natury działają na zasadzie wibracji. Wibracje te przenoszone na operatora mogą mieć głęboki wpływ na osobę i z czasem powodować zmęczenie. Aby temu zapobiec, zagęszczarka powinna być wyposażona w amortyzatory, które tłumią drgania. Na szczęście wszystkie zagęszczarki firmy Dro-Masz wyposażone są w takie uchwyty tłumiące drgania. Taka opcja umożliwia operatorom wygodniejszą i dłuższą pracę bez zmęczenia.

Istnieją również modele, które ze względu na dużą półkę cenową niestety nie są u nas dostępne. Są to zagęszczarki gruntu o bardzo dużych gabarytach i wytrzymałości i eliminują ryzyko zmęczenia operatora poprzez możliwość sterowania bezprzewodowego (Bluetooth). Pilot umożliwia operatorowi sterowanie zagęszczarką z dużych odległości, co również zwiększa bezpieczeństwo, minimalizując ryzyko obrażeń spowodowanych poślizgiem.

Ogólna konstrukcja zagęszczarek płytowych zapewnia również łatwość manewrowania. Są lżejsze niż walce bębnowe, a ich małe rozmiary płyt, sprawiają, że są łatwe w obsłudze wokół przeszkód, w pobliżu budynków i na ograniczonych obszarach.

Ponadto zagęszczarki firmy Dro-Masz mają tak zaprojektowane uchwyty, że nie tylko są łatwe w użyciu ale również są o wiele łatwiejsze do transportu i przemieszania. Wiele naszych modeli na składane uchwyty co nie tylko ułatwia zapakowanie takiej maszyny do nawet niedużego samochodu ale również zmniejsza się jej objętość potrzebna do przechowywania.

Nasze zagęszczarki z serii C (modele DRB60C, DRB80C, DRB85C, DRB90C, DRB100C) to zagęszczarki na użytek półprofesjonalny, które raczej zdadzą się w domu lub niecodziennych pracach i są tak skonstruowane aby były właśnie łatwe do przenoszenia. Zagęszczarki z tej serii mają taką samą płytę o wymiarach 60 cm na 42 cm (za wyjątkiem 100C gdzie płyta jest szersza i ma 45 cm i 60C która jest bardzo małą zagęszczarką z płytą o wymiarach 50 cm na 37 cm) oraz różnią się między sobą praktycznie wagą. Modele 90C i 100C oferowane przez firmę Dro-Masz mają również mocniejszy wibrator, który oferuję już siłę uderzenia 18 kN. W połączeniu z faktem, że jest on przyspawany z przodu może uderzać z na prawdę dużą miejscową mocą.

Inną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę to właśnie rozmiar płyty. Jej długość nie jest bardzo ważna  w przypadku gdy wibrator jest umiejscowiony z przodu gdyż cała moc uderzenia i tak skupia się na przodzie ale warto zwrócić uwagę na jej szerokość w zależności od miejsca jakie mamy zamiar ubić. Przykładowo model zagęszczarki DRB80-102 oferuję bardzo szeroką płytę – 50 cm.

Wibrator z przodu czy na środku? Według nas zależy to od preferencji operatora. Mając dwie zagęszczarki o takiej samej sile i wadzę mocniej będzie ubijać ta z wibratorem z przodu ale na mniejszej powierzchni. Wibrator na środku to praktycznie standard przy większych zagęszczarkach gdzie ubijarka nie musi nadrabiać przez swoją niską wagę. Zagęszczarka gruntu z wibratorem na środku ubija równomiernie całą płytą i wtedy warto zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar płyty ale również na jej kształt.

Płyta żeliwna czy stalowa? Tutaj nie ma zbyt wielkiego wyboru, gdyż większość zagęszczarek oferuje raczej stalowe płyty robocze ale warto wspomnieć, że proces produkcji żeliwnej się różni – żeliwo jest odlewane a stal cięta. Żeliwna płyta jest lepsza jakościowo ale zagęszczarki z taka płytą są dużo droższe. Żeliwo również nie odskakuje tak przy kostce brukowej co znacznie zwiększa komfort pracy.

Jeśli potrzebujemy łatwiej manewrować maszyną może maszynie będzie potrzebny rewers. Jeżeli teren na którym zagęszczamy jest głębokim, wąskim wykopem to może należy wyposażyć się w stopę wibracyjną, która jest łatwiejsza do operowania na takim terenie.

Inną sprawą jest budżet jakim dysponujemy. Czasem lepsza zagęszczarka pozwoli nam na przygotowanie terenu szybciej ale pieniądze, którymi dysponujemy nie są w stanie pozwolić nam na jej zakup. Być może teren, który chcemy zagęścić nie musi być ubity wystarczająco głęboko? Może mamy dużo czasu na zagęszczenie gruntu i nie potrzebujemy ciężkiej a co za tym idzie, droższej maszyny? Może lepiej kupić zagęszczarkę z tańszym Loncinem niż Hondą? To tylko kilka z wielu pytań, na które powinniśmy odpowiedzieć nim przystąpimy do projektu. My wiemy, że jedną z najlepszych budżetowych opcji do użytku półprofesjonalnego jest zagęszczarka do gruntu Dro-Masz DRB90C z silnikiem Loncin G200F.

Ostatecznie ważną rolę odgrywa również konserwacja maszyny. Trzeba zwracać uwagę na to czy filtry w maszynie są niezakurzone. Należy zwracać uwagę na odpowiedni poziom oleju nie tylko w silniku, który w silniku Loncin G200F i Honda GX160 wynosi 650 ml, ale również w wibratorze. Olej, który zalecamy do naszych maszyn to 15W-40 mineralny a ilość oleju, która powinna się znaleźć w wibratorze może znaleźć w naszym FAQ. Oprócz tego należy też sprawdzać czy są wszystkie śruby oraz czy nie są aby luźne co pare godzin pracy. Sprawdzanie poziomu oleju w wibratorze powinno następywać co 100 godzin, a jego wymiana - co 300 godzin pracy. Oprócz tego trzeba co 50 roboczogodzin sprawdzić stan paska klinowego.

Bez względu na to, czy teren który chcemy zagęścić to asfalt, żwir czy muł, głębsze zrozumienie zagęszczarek płytowych zapewni wybór, który może pokonać dystans, od łatwości użytkowania po zwiększoną produktywność.

Dlaczego warto nas wybrać?

Nasza oferta to nie tylko rzetelność, jakość i profesjonalizm, ale również tysiące zadowolonych klientów.

18

Lat doświadczenia
w branży

100

% zadowolonych
Klientów

100

% zaangazowania
w produkcję

100

% skuteczności
biznesowej

Nasze kompetencje

Firma Dro-Masz działa na rynku od 2002r. Specjalizujemy się w sprzedaży: zagęszczarek jednokierunkowych i rewersyjnych, stóp wibracyjnych oraz zacieraczek. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór produktów naszej marki. Dzięki naszej bezpośredniej współpracy gwarantujemy Państwu niskie, konkurencyjne ceny oraz profesjonalną i szybką obsługę. Produkty, które oferujemy cechuje: bezpieczeństwo, funkcjonalność, wysoka jakość w stosunku do ceny. Naszym klientom gwarantujemy: profesjonalną obsługę, doradztwo techniczne i a przede wszystkim najlepsze ceny. Oferujemy także zaplecze serwisowe, gdzie można dostarczać maszyny gwarancyjne oraz pogwarancyjne.

Wysoka jakość

Swoje cele osiągamy poprzez wysoką jakość sprzedawanych towarów.

Elastyczność i terminowość

Dokładamy wszelkich starań, aby Państwa przesyłki dotarły na czas!

Doradztwo techniczne

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania i zapewnimy fachową pomoc i doradztwo.

Opinie naszych Klientów

14 sty 2021

Każdy ze sprzedających mógłby tak traktować swoich klientów. 1000% zadowolenia. " maszyna: Zagęszczarka Dro-Masz 90 kg mocna 18 kN +dodatki

30 gru 2020

40m2 ubite, póki co super, pali od strzała, polecam" maszyna: Zagęszczarka Dro-Masz 90 kg mocna 18 kN +dodatki.

17 gru 2020

Polecam. Świetna obsługa, dobry kontakt, maszyna zdecydowanie lepsza niż tanie "marketowe produkty:" maszyna: Zagęszczarka Dro-Masz 90 kg mocna 18 kN +dodatki.

13 gru 2020

Zagęszczarka warta swjej ceny. Silnik łagnie chodzi i ubija jak trzeba. Polecam" maszyna: Zagęszczarka Dro-Masz 78 kg, sil. Loncin+dodatki.

14 sty 2021

Szybko, sprawnie, solidnie !!!" maszyna: Zagęszczarka Dro-Masz 78 kg, sil. Loncin+dodatki.

26 gru 2020

Wszystko ok, przesympatyczny sprzedawca!" maszyna: Zagęszczarka Dro-Masz 101 kg, sil. Loncin+dodatki

14 gru 2020

Nie spodziewałem się, że trzeba będzie za nią gonić Robi robotę. Obym nie przechwalił. Polecam" maszyna: Zagęszczarka Dro-Masz 90 kg, sil.Loncin+dodatki

7 gru 2020

Zakupiona zagęszczarka miała wadę po kontakcie sprzedajacy rozwiązał problem blyskawicznie Polecam " maszyna: Zagęszczarka Dro-Masz 90 kg sil. Loncin+mata+rama

Copyright © 2018 DROMASZ Sp. z o. o.
Realizacja: PROPERART