Różnice między DRB90L i DRB90C

Różnice między DRB90L i DRB90C

Od niedawna w naszym sklepie pojawiła się nowa zagęszczarka – model DRB90C.

Jest ona o 50zł tańsza od modelu DRB90L czyli jednej z najpopularniejszych naszych zagęszczarek.

Wagowo zagęszczarki prezentują się tak samo. Czym zatem różnią się te dwie zagęszczarki?

 

DRB90L

DRB90C

Wymiary płyty

55cm x 45cm

60cm x 42cm

Liczba drgań na minutę

4200

5600

Siła odśrodkowa

15kN

18kN

Poziom hałasu

98dB

108dB

Prędkość posuwu

38 cm/s

20 cm/s

 

Siła odśrodkowa nadaje mocy zagęszczarkom, która powstaje, gdy obciążniki w mimośrodowej obudowie zagęszczarki obracają się w celu zwiększenia siły przenoszonej przez płytę na materiał. Siła ta przekłada się na moc zagęszczania i pod tym względem DRB90C wypada lepiej. Z drugiej jednak strony model DRB90L jest dzięki mniej głośna.

Zagęszczarka DRB90C ma większą ilość drgań na minutę ale to nie świadczy od razu o wyższości jednej maszyny nad drugą. Modele zagęszczarek o niższej częstotliwości są idealne do zagęszczania średnich i grubych warstw materiałów, podczas gdy modele o wyższej częstotliwości wyróżniają się w zagęszczaniu cienkich warstw.

Prędkość posuwu zagęszczarki jest podany według tabliczki i jest tak na prawdę prędkością orientacyjną. Różnica w posuwie jest tak naprawdę zależna od gruntu na jakim zagęszczamy teren.

Należy też przy zagęszczarkach przyjrzeć się różnicom w budowie. Model DRB90L ma wibrator na środku, który jest przykręcony śrubami a DRB90C z przodu, który jest przyspawany do płyty. Zagęszczarka DRB90L jest bardziej uniwersalna, można ubić nią żwir, ziemie, kawałek trawnika podczas gdy model DRB90C bardziej ubija trzonem i dzięki temu jest lepszą maszyną pod prace przy kostce brukowej. Gdy model DRB90C ubija przodem to odgarnia z tyłu. DRB90L jest naszą najtańszą zagęszczarką do użytku profesjonalnego. Jest ogólnie lepiej wykonana od DRB90C i można z niej bez problemu codziennie korzystać. DRB90C jest modelem do pracy półprofesjonalnej. Oprócz tego należy też zwrócić uwagę na wymiary płyty – DRB90L ma płytę bliżej przypominającą kwadrat a dzięki wibratorowi umiejscowionemu na środku zagęszczarka ta ubija bardziej równomiernie. 

Zagęszczarki pomimo tego, że są w tej samej wadze posiadają pewne różnice, które mogą wpływać na ich użytkowanie. Najważniejsze jest to, aby wiedzieć do jakich prac chcemy ją wykorzystać.

Jeśli masz jakieś pytania na temat wyboru zagęszczarek to nasz serwis pod numerem telefonu 34 363-17-46 chętnie doradzi przy wyborze odpowiedniej maszyny.

Copyright © 2018 DROMASZ Sp. z o. o.
Realizacja: PROPERART