Różnice między DRB90L i DRB90C

Różnice między DRB90L i DRB90C

Od niedawna w naszym sklepie pojawiła się nowa zagęszczarka – model DRB90C.

Jest ona o 50zł tańsza od modelu DRB90L czyli jednej z najpopularniejszych naszych zagęszczarek.

Wagowo zagęszczarki prezentują się tak samo. Czym zatem różnią się te dwie zagęszczarki?

 

DRB90L

DRB90C

Wymiary płyty

55cm x 45cm

60cm x 42cm

Liczba drgań na minutę

4200

5600

Siła odśrodkowa

15kN

18kN

Poziom hałasu

98dB

108dB

Prędkość posuwu

38 cm/s

20 cm/s

 

Siła odśrodkowa nadaje mocy zagęszczarkom, która powstaje, gdy obciążniki w mimośrodowej obudowie zagęszczarki obracają się w celu zwiększenia siły przenoszonej przez płytę na materiał. Siła ta przekłada się na moc zagęszczania i pod tym względem DRB90C wypada lepiej. Z drugiej jednak strony model DRB90L jest dzięki mniej głośna.

Zagęszczarka DRB90C ma większą ilość drgań na minutę ale to nie świadczy od razu o wyższości jednej maszyny nad drugą. Modele zagęszczarek o niższej częstotliwości są idealne do zagęszczania średnich i grubych warstw materiałów, podczas gdy modele o wyższej częstotliwości wyróżniają się w zagęszczaniu cienkich warstw.

Prędkość posuwu zagęszczarki jest podany według tabliczki i jest tak na prawdę prędkością orientacyjną. Różnica w posuwie jest tak naprawdę zależna od gruntu na jakim zagęszczamy teren.

Należy też przy zagęszczarkach przyjrzeć się różnicom w budowie. Model DRB90L ma wibrator na środku, który jest przykręcony śrubami a DRB90C z przodu, który jest przyspawany do płyty. Zagęszczarka DRB90L jest bardziej uniwersalna, można ubić nią żwir, ziemie, kawałek trawnika podczas gdy model DRB90C bardziej ubija trzonem i dzięki temu jest lepszą maszyną pod prace przy kostce brukowej. Gdy model DRB90C ubija przodem to odgarnia z tyłu. DRB90L jest naszą najtańszą zagęszczarką do użytku profesjonalnego. Jest ogólnie lepiej wykonana od DRB90C i można z niej bez problemu codziennie korzystać. DRB90C jest modelem do pracy półprofesjonalnej. Oprócz tego należy też zwrócić uwagę na wymiary płyty – DRB90L ma płytę bliżej przypominającą kwadrat a dzięki wibratorowi umiejscowionemu na środku zagęszczarka ta ubija bardziej równomiernie. 

Zagęszczarki pomimo tego, że są w tej samej wadze posiadają pewne różnice, które mogą wpływać na ich użytkowanie. Najważniejsze jest to, aby wiedzieć do jakich prac chcemy ją wykorzystać.

Jeśli masz jakieś pytania na temat wyboru zagęszczarek to nasz serwis pod numerem telefonu 34 363-17-46 chętnie doradzi przy wyborze odpowiedniej maszyny.

Dlaczego warto nas wybrać?

Nasza oferta to nie tylko rzetelność, jakość i profesjonalizm, ale również tysiące zadowolonych klientów.

18

Lat doświadczenia
w branży

100

% zadowolonych
Klientów

100

% zaangazowania
w produkcję

100

% skuteczności
biznesowej

Nasze kompetencje

Firma Dro-Masz działa na rynku od 2002r. Specjalizujemy się w sprzedaży: zagęszczarek jednokierunkowych i rewersyjnych, stóp wibracyjnych oraz zacieraczek. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór produktów naszej marki. Dzięki naszej bezpośredniej współpracy gwarantujemy Państwu niskie, konkurencyjne ceny oraz profesjonalną i szybką obsługę. Produkty, które oferujemy cechuje: bezpieczeństwo, funkcjonalność, wysoka jakość w stosunku do ceny. Naszym klientom gwarantujemy: profesjonalną obsługę, doradztwo techniczne i a przede wszystkim najlepsze ceny. Oferujemy także zaplecze serwisowe, gdzie można dostarczać maszyny gwarancyjne oraz pogwarancyjne.

Wysoka jakość

Swoje cele osiągamy poprzez wysoką jakość sprzedawanych towarów.

Elastyczność i terminowość

Dokładamy wszelkich starań, aby Państwa przesyłki dotarły na czas!

Doradztwo techniczne

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania i zapewnimy fachową pomoc i doradztwo.

Opinie naszych Klientów

14 sty 2021

Każdy ze sprzedających mógłby tak traktować swoich klientów. 1000% zadowolenia. " maszyna: Zagęszczarka Dro-Masz 90 kg mocna 18 kN +dodatki

30 gru 2020

40m2 ubite, póki co super, pali od strzała, polecam" maszyna: Zagęszczarka Dro-Masz 90 kg mocna 18 kN +dodatki.

17 gru 2020

Polecam. Świetna obsługa, dobry kontakt, maszyna zdecydowanie lepsza niż tanie "marketowe produkty:" maszyna: Zagęszczarka Dro-Masz 90 kg mocna 18 kN +dodatki.

13 gru 2020

Zagęszczarka warta swjej ceny. Silnik łagnie chodzi i ubija jak trzeba. Polecam" maszyna: Zagęszczarka Dro-Masz 78 kg, sil. Loncin+dodatki.

14 sty 2021

Szybko, sprawnie, solidnie !!!" maszyna: Zagęszczarka Dro-Masz 78 kg, sil. Loncin+dodatki.

26 gru 2020

Wszystko ok, przesympatyczny sprzedawca!" maszyna: Zagęszczarka Dro-Masz 101 kg, sil. Loncin+dodatki

14 gru 2020

Nie spodziewałem się, że trzeba będzie za nią gonić Robi robotę. Obym nie przechwalił. Polecam" maszyna: Zagęszczarka Dro-Masz 90 kg, sil.Loncin+dodatki

7 gru 2020

Zakupiona zagęszczarka miała wadę po kontakcie sprzedajacy rozwiązał problem blyskawicznie Polecam " maszyna: Zagęszczarka Dro-Masz 90 kg sil. Loncin+mata+rama

Copyright © 2018 DROMASZ Sp. z o. o.
Realizacja: PROPERART